Stig Lindberg parianskulptur för Gustavsberg
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, "Mannen med masken", skulptur, Gustavsberg 1970-tal, parian, i form av pojke med mask, stämpelmärkt i godset GUSTAVSBERG PARIAN-5 Stig L SWEDEN KÖ, höjd 24 cm
Smärre fläckar, obetydliga repor
820598
2020-10-08