Snappställ Riks-Wasa

Snappställ Riks-Wasa
Snappställ Riks-Wasa
Snappställ Riks-Wasa
Snappställ Riks-Wasa
Snappställ Riks-Wasa
Snappställ Riks-Wasa
Snappställ Riks-Wasa
Snappställ Riks-Wasa

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SNAPSSTÄLL, svartek från Riks-Wasa, med SNAPSGLAS, glas, Kosta, 1900-tal, stället plakettmärk "Från amiralskeppet Riks-Wasa byggd 1599, del av däcksplanka bärgad 1963 av Br. Nahlin" stället längd 17 cm, bredd 15,5 cm, höjd 17 cm, glas med innesluten luftbubbla, höjd 8,5 cm.

Mindre slitage.

820663

2020-10-12