Porslin KIna
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORSLIN (3), Kina, 1800/1900-tal, skålar, figural och floral dekor i emaljfärger, höjd ca 4,5-6,5 cm, störst vidd 16 cm
Nagg i botten på den stora skålen samt på en av taggarna på en mindre skål, bruks och åldersrelaterat slitage
820940
2020-10-08