Porslin KIna

Porslin KIna
Porslin KIna
Porslin KIna
Porslin KIna
Porslin KIna
Porslin KIna

Klubbat för:

2 400 SEK

2 000 SEK

PORSLIN (3), Kina, 1800/1900-tal, skålar, figural och floral dekor i emaljfärger, höjd ca 4,5-6,5 cm, störst vidd 16 cm

Nagg i botten på den stora skålen samt på en av taggarna på en mindre skål, bruks och åldersrelaterat slitage

820940

2020-10-08