Porslin Kina
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORSLIN (7), Kina, 1800/1900-tal, bl a Imari, 1 fat, vinkoppar, tekanna samt miniatyrbojan, dekor i emaljfärger samt underglasyrblått, höjd mellan ca 2,5-10, fatets diameter 23,5 cm
Spricka i det fatet i underglasyrblått nagg på vinkopparna, lagat lock till tekannan, slitage
820943
2020-10-08