Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PORSLIN (7), Kina, 1800/1900-tal, bl a Imari, 1 fat, vinkoppar, tekanna samt miniatyrbojan, dekor i emaljfärger samt underglasyrblått, höjd mellan ca 2,5-10, fatets diameter 23,5 cm

Spricka i det fatet i underglasyrblått nagg på vinkopparna, lagat lock till tekannan, slitage

820943

2020-10-08