Rosenthal, servis
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROSENTHAL, te-kaffeservis, 26 dlr, 1900-talets början, jugend, dekor av växtslingor i rosa, grönt och guld, bestående av: tekanna, moccakanna, kanna, bricka, 2 sockerskålar med lock, 2 gräddkannor, 12 moccakoppar med fat, 6 tekoppar med fat
En gräddkanna med hårspricka. Något ytterst enstaka dekorslitage, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma.
821054
2020-10-06