Rosenthal, servis

Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis
Rosenthal, servis

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROSENTHAL, te-kaffeservis, 26 dlr, 1900-talets början, jugend, dekor av växtslingor i rosa, grönt och guld, bestående av: tekanna, moccakanna, kanna, bricka, 2 sockerskålar med lock, 2 gräddkannor, 12 moccakoppar med fat, 6 tekoppar med fat

En gräddkanna med hårspricka. Något ytterst enstaka dekorslitage, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma.

821054

2020-10-06