Batymeter C Clausens Construction

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BATYMETER, djupmätare i ´Captain C. Clausens Construction´, tillverkad av ´Cornelius Knudsen, Denmark´, 1800-talets sista del, H ca 54 cm

Bruksslitage, SAV ansvarar ej för funktion

821058

2020-10-05