Thomas Blakemore Bordsarmaturer ett par England

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

THOMAS BLAKEMORE, bordsarmaturer, ett par, England, neoklassisk stil, 1900-talets senare del, skaft i form av förgyllt dekorelement, kvadratisk svart sockel med fasad kant, konformat krön, tygklädda och fodrade skärmar i original, undersidigt etikettmärkta, höjd ca 76 cm inkl krön

Thomas Blakemore Ltd grundades1847 in Staffordshire.

Fint bruksskick. SAV garanterar ej funktionen.

821100

2020-10-24