Thomas Blakemore Bordsarmaturer ett par England
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
THOMAS BLAKEMORE, bordsarmaturer, ett par, England, neoklassisk stil, 1900-talets senare del, skaft i form av förgyllt dekorelement, kvadratisk svart sockel med fasad kant, konformat krön, tygklädda och fodrade skärmar i original, undersidigt etikettmärkta, höjd ca 76 cm inkl krön
Thomas Blakemore Ltd grundades1847 in Staffordshire.
Fint bruksskick. SAV garanterar ej funktionen.
821100
2020-10-24