Peter Wilhelm Ilsted Interiör Mezzotintetsning
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PETER WILHELM ILSTED, 1861-1933, Danmark, interiör, mezzotintetsning, interör med ung kvinna som läser, signerad, ca 41x38 cm
Troligen efter målad förlaga från 1908
Gulnat blad med äldre fuktfläckar. Ej examinerad ur ram.
821101
2020-10-24