Peter Wilhelm Ilsted Interiör Mezzotintetsning

Klubbat för:

3 200 SEK

3 000 SEK

PETER WILHELM ILSTED, 1861-1933, Danmark, interiör, mezzotintetsning, interör med ung kvinna som läser, signerad, ca 41x38 cm

Troligen efter målad förlaga från 1908

Gulnat blad med äldre fuktfläckar. Ej examinerad ur ram.

821101

2020-10-24