Gustavianskt konsolbord
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KONSOLBORD med marmorskiva, 1700-talets senare del, gustavianskt, nedåt avsmalnade samt kannelerade ben, dekor i förgyllt skuret trä samt pastellage, profilerad marmorskiva, bemålad gipsmedaljong, fotkryss med blomsterprydd urna, höjd ca 83, 87x42 cm
Ytskador, skiva med mindre nagg, färgbortfall
821105
2020-10-05