Gustavianskt konsolbord

Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KONSOLBORD med marmorskiva, 1700-talets senare del, gustavianskt, nedåt avsmalnade samt kannelerade ben, dekor i förgyllt skuret trä samt pastellage, profilerad marmorskiva, bemålad gipsmedaljong, fotkryss med blomsterprydd urna, höjd ca 83, 87x42 cm

Ytskador, skiva med mindre nagg, färgbortfall

821105

2020-10-05