Skrivbord med uppsats 1800-talets första kvartal
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SKRIVBORD med UPPSATS, sengustavianskt stockholmsarbete, fristående, fanerat med mahogny, rektangulär filtklädd skiva, uppsats med fackinredning och fem lådor bakom rulljalusi, sarg med fem lådor, nyckelskyltar med bandrosett, avsmalnande ben, listverk av mässing, höjd 117, 148 x 67 cm
Bruksslitage, senare lås, inredningen med spår av lås
821164
2020-10-25