Skrivbord med uppsats 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SKRIVBORD med UPPSATS, sengustavianskt stockholmsarbete, fristående, fanerat med mahogny, rektangulär filtklädd skiva, uppsats med fackinredning och fem lådor bakom rulljalusi, sarg med fem lådor, nyckelskyltar med bandrosett, avsmalnande ben, listverk av mässing, höjd 117, 148 x 67 cm

Bruksslitage, senare lås, inredningen med spår av lås

821164

2020-10-25