Sengustaviansk byrå
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, omkring år 1800, sengustaviansk, 4 lådor, övre lådan med fackinredning, profilerad skiva, fanerad i ek, intarsia i form av listverk, beslag och draghandtag i mässing, höjd ca 90, 109x47 cm
Bruks- och åldersslitage, smärre fanerbortfall
821201
2020-10-06