Baljfåtöljer, 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

16 000 SEK

15 000 SEK

BALJFÅTÖLJER, två snarlika, träskuren dekor, sengustavianska, träskuren dekor, peltaformad rygg, sarger med bladstav, hörn med linser, frambenen med överkragning och bladhölstrade kannelerade avslut, sabelformade bakben, bemålade i grått, sitthöjd 44 cm

Smärre lagningar

821432

2020-10-25