Konsolbord, 1800-talets första kvartal
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KONSOLBORD, empire, träskuren dekor och pastellage, förgyllt, sargen med dekor av vinlövsrankor och lejonmaskaroner, fronten med Merkurius kaducé och parställda ymnighetshorn, marmorerad sockel, marmorerad träskiva, höjd 82, 80 x 40 cm
Ställvisa lagningar och förstärkning
821586
2020-10-25