Konsolbord, 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KONSOLBORD, empire, träskuren dekor och pastellage, förgyllt, sargen med dekor av vinlövsrankor och lejonmaskaroner, fronten med Merkurius kaducé och parställda ymnighetshorn, marmorerad sockel, marmorerad träskiva, höjd 82, 80 x 40 cm

Ställvisa lagningar och förstärkning

821586

2020-10-25