Fåtölj, 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

9 600 SEK

12 000 SEK

FÅTÖLJ, Louis XV, Frankrike, träskuren dekor, förgylld, rygglän med akantus och rocailler, volutformade armlän, svängda ben med akantushölstrade fotavslut, sitthöjd 44 cm

Lagningar

821618

2020-10-25