Andy Warhol
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANDY WARHOL (USA, 1928-1987), "Leroy Neiman, Andy Warhol", utställningsaffisch för utställning med sportbilder, Los Angeles Institute for Contemporary Art, 1981, signerad i tusch, bladstrl ca. 90 x 54 cm.
PROVENIENS:
Arcana books, Los Angeles, US.
Smärre gulnade kanter. Oramat blad
821789
2020-10-06