Andy Warhol

Andy Warhol
Andy Warhol

Klubbat för:

8 200 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

ANDY WARHOL (USA, 1928-1987), "Leroy Neiman, Andy Warhol", utställningsaffisch för utställning med sportbilder, Los Angeles Institute for Contemporary Art, 1981, signerad i tusch, bladstrl ca. 90 x 54 cm.

PROVENIENS:
Arcana books, Los Angeles, US.

Zustandsbeschreibung

Smärre gulnade kanter. Oramat blad

821789

2020-10-06