Hallykta Frankrike 1800-tal

Hallykta Frankrike 1800-tal
Hallykta Frankrike 1800-tal
Hallykta Frankrike 1800-tal
Hallykta Frankrike 1800-tal
Hallykta Frankrike 1800-tal
Hallykta Frankrike 1800-tal
Hallykta Frankrike 1800-tal
Hallykta Frankrike 1800-tal
Hallykta Frankrike 1800-tal
Hallykta Frankrike 1800-tal

Klubbat för:

11 500 SEK

Arviointi

10 000 SEK

Kuvaus

LYKTA, brons, Frankrike, 1800-talets slut, hexagonal form, för tre ljus, höjd ca 58, diameter 29 cm

Kuntoraportti

Senare glas, en dekorknopp snarlik

821811

Päivämäärä:

2020-10-10