Laxserveringsbestick i silver

Laxserveringsbestick i silver
Laxserveringsbestick i silver
Laxserveringsbestick i silver
Laxserveringsbestick i silver
Laxserveringsbestick i silver
Laxserveringsbestick i silver
Laxserveringsbestick i silver
Laxserveringsbestick i silver

Klubbat för:

1 900 SEK

2 500 SEK

LAXSERVERINGSBESTICK, 4 dlr, silver, Minerva, Frankrike, slutet av 1800-talet, stämplade, handtagen sannolikt med kärna i annat material, längd ca 16 cm, vikt ca 64 g, etui

Bruks och åldersrelaterat slitage

821945

2020-10-12