Arne Vodder karmstol

Arne Vodder karmstol
Arne Vodder karmstol
Arne Vodder karmstol
Arne Vodder karmstol
Arne Vodder karmstol
Arne Vodder karmstol
Arne Vodder karmstol
Arne Vodder karmstol

Klubbat för:

240 EUR

Utropspris

300 EUR

ARNE VODDER KARMSTOL, Sibast Furniture, Danmark, 1900-talets mitt, ädelträ. klädd i svart konstläder, etikettmärkt Furnituremakers Danish Control samt Sibast Furniture Made in Denmark, höjd 79 cm, bredd 62 cm

Vi ber potentiella köpare notera att flera länder förbjuder import av objekt som innehåller material från exotiska träslag, hotade arter, inklusive men inte begränsat till korall, elfenben och sköldpadda. Därmed bör potentiella köpare vara bekanta med relevanta bestämmelser före budgivning, ifall att objektet ska importeras till ett annat land.

Ställvis slitage

821966

2020-10-18