Tazzor, 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TAZZOR, ett par, 1800-talets första kvartal, delvis brännförgylld och märkpatinerad brons, fyrkantig sockel, uppsvängd fot, skålar med hänklar av sammanflätade ormar, höjd 13,5, diameter 15,5 cm

Hänklar omförgyllda, skålar med slitage/repor

821998

2020-10-25