Niki de Saint Phalle färglitografi
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
NIKI DE SAINT PHALLE (Frankrike, 1930-2002): Arizona Sunset ur mappen "Bonjour Max Ernst", signerad och numrerad 20/100, färglitografi, bladmått 50 x 65 cm
Utgiven av Georges Visat, Paris, 1975-76.
Bladet något gulnat. Ej examinerad ur ram
822003
2020-10-25