Vas Sylvia Leuchovius, Rörstrand

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SYLVIA LEUCHOVIUS, vas, Rörstrand 1960-tal, unik, stengods, dekor av stiliserade blommor i svart mot vit fond, signerad R SWEDEN S. LEUCHOVIUS, höjd 25,5 cm

Några smärre tillverkningsdefekter

822012

2020-10-25