Carl-Harry Stålhane, 5 föremål, Rörstrand

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, 4 skålar, 1 vas, Rörstrand 1950-60-tal, stengods, olika former och glasyrer i brunt, grått och grönt, 3 st unika signerade R SWEDEN CH Stålhane -67, -59 och -65, 2 st signerade R CHS-e Ateljé Sweden, höjd 3,5-7, diameter 8-12 cm

En ateljésignerad skål andrasortering

822017

2020-10-25