Einar Lynge-Ahlberg, 2 vaser

Einar Lynge-Ahlberg, 2 vaser
Einar Lynge-Ahlberg, 2 vaser
Einar Lynge-Ahlberg, 2 vaser
Einar Lynge-Ahlberg, 2 vaser
Einar Lynge-Ahlberg, 2 vaser
Einar Lynge-Ahlberg, 2 vaser
Einar Lynge-Ahlberg, 2 vaser
Einar Lynge-Ahlberg, 2 vaser

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EINAR LYNGE-AHLBERG, vaser 2 st, Rörstrand, sent 1950-tal, unika, stengods, geometrisk dekor i blå, bruna och svarta toner, signerade R Sweden Lynge-Ahlberg, en även med unikatnumrering D79, högsta höjd 21 cm

Mindre vas med borttagen unikatnumrering

822030

2020-10-25