Gunnar Nylund, vas, Rörstrand 1930-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand 1930-tal, chamotterat stengods, grå och brun glasyr, stämplad NYLUND RÖRSTRAND LIDKÖPING HANDDREJAD, även etikettmärkt RÖRSTRAND, höjd 19, diameter 19 cm

822034

2020-10-25