Paavo Tynell taklampa

Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa

Klubbat för:

980 EUR

Utropspris

800 EUR

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, mässing, formgiven för Taito Oy på 1940-talet, diameter 35 cm. höjd 29 cm.

Nertill tygskärm saknas, sedvanligt slitage, ej funktionstestad.

822038

2020-10-18