Carl-Harry Stålhane praktskål unik

Klubbat för:

6 200 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

CARL-HARRY STÅLHANE (Sverige, 1920-1990): praktskål, stengods, Rörstrand, unik, polykrom målad dekor av ansikten, fåglar och amfora, signerad och daterad -43, diameter 25,5 cm, höjd 21 cm

Zustandsbeschreibung

Åldersrelaterat slitage.

822085

2020-10-18