Carl-Harry Stålhane praktskål unik
Klubbat för:
6 200 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
CARL-HARRY STÅLHANE (Sverige, 1920-1990): praktskål, stengods, Rörstrand, unik, polykrom målad dekor av ansikten, fåglar och amfora, signerad och daterad -43, diameter 25,5 cm, höjd 21 cm
Zustandsbeschreibung
Åldersrelaterat slitage.
822085
2020-10-18