Rosenthal Pompadour

Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour

Klubbat för:

2 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

ROSENTHAL (etabl. 1879), "Pompadour", kaffe- och teservis, 39 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets mitt, bestående av: 4 kaffekoppar med fat, 15 tekoppar med fat, 10 assietter, kaffekanna, tekanna, 2 sockerskålar, fat, skål, mindre bricka samt ett par ljusstakar

Zustandsbeschreibung

Nagg, sockerskålarna saknar lock

822229

2020-10-07