Märklin tågset spår 0

Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0
Märklin tågset spår 0

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MÄRKLIN TÅGSET, spår 0, 1940-50-tal, bestående av urverksdrivet ånglok R910, bagagevagn 17280, godsvagn 17910, godsvagn med bromshytt 17910, 2 personvagnar 17270, öppen godsvagn 17640, öppen godsvagn 17610, öppen godsvagn boggie 18480, dessutom medföljer 2 personvagnar från Buco samt omärkt Shell tankvagn, öppen timmervagn , en mängd räls, växlar, tunnel

Urverket fungerer, slitage, skador

822310

2020-10-11