Opiumdosa
Klubbat för:
2 600 SEK
2 500 SEK
OPIUMDOSA, Kaukasus/Persien, 1800-tal, koppar och mässing, största mått ca 12,5 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Bruks och åldersrelaterat slitage
822323
2020-10-11