Spegel sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, omkring år 1800, sengustavianskt stockholmsarbete, med infällda gouacher av parställda sfinxer, dekor av blad -och pärlstav, ca 101x66 cm
Slitage, senare glas och förgyllning, underglaset med sprickor
822408
2020-10-07