Spegel sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

11 000 SEK

5 000 SEK

SPEGEL, förgylld och bronserad, omkring år 1800, sengustavianskt stockholmsarbete, med infällda gouacher av parställda sfinxer, dekor av blad -och pärlstav, ca 101x66 cm

Slitage, senare glas och förgyllning, underglaset med sprickor

822408

2020-10-07