Soffa samt fåtölj Danmark

Soffa samt fåtölj Danmark
Soffa samt fåtölj Danmark
Soffa samt fåtölj Danmark
Soffa samt fåtölj Danmark
Soffa samt fåtölj Danmark
Soffa samt fåtölj Danmark
Soffa samt fåtölj Danmark
Soffa samt fåtölj Danmark

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 500 SEK

SOFFA, FÅTÖLJ, 1900-talets mitt, möjligtvis Danmark, underrede av jakaranda, svart skinnklädsel, soffa, 3-sits, lösa plymåer, sitthöjd ca 34, rygghöjd 67, längd 185 cm, fåtölj med lös ryggplymå, sitthöjd 34, rygghöjd 98, bredd 76 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis torrsprickor och nötning på skinnklädsel, CITES-inyg medföljer och hämtas vid utlämningen

822421

2020-10-17