toopendaal, Räv i vinterlandskap

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948): Vinterskog med räv, signerad Mosse Stoopendaal, olja på duk, 45,5x68,5 cm.

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, december 2003, katalognr 2364

822441

2020-10-25