Sidenbroderi Kina

Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SIDENBRODERI, Kina, 1900-talets första hälft, avbildar de tre lyckogudarna Fu, Lu och Shou, ca 59x141 cm

Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"

Några hål, åldersrelaterat slitage

822457

2020-10-11