Nils Pärsson Berg fat

Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat
Nils Pärsson Berg fat

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

NILS PÄRSSON BERG (mästare Stockholm, 1730-1751/53), Fat i tenn, stämplad, årsbokstav F (1747), undertill prickade ägarmonogram, H 5,5 cm, Diam ca 35,5 cm

Slitage, repor

822516

2020-10-14