Stig Lindberg skål
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982): Skål, Gustavsberg studio fajans, lövformad, handmålad dekor av ränder i blått mot vit fond, signerad med studiohanden samt fajansmålare Alf Jarnestads märke, höjd ca 15 cm
Krackelerad glasyr
822579
2020-10-07