Stig Lindberg skål

Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982): Skål, Gustavsberg studio fajans, lövformad, handmålad dekor av ränder i blått mot vit fond, signerad med studiohanden samt fajansmålare Alf Jarnestads märke, höjd ca 15 cm

Krackelerad glasyr

822579

2020-10-07