Arthur Percy Vinranka Gefle Porslinsfabrik
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARTHUR PERCY, "Vinranka", matservisdelar, porslin, Gefle Porslinsfabrik, dekor i flytande blått, bestående av: 6 djupa mattallrikar, 7 bordstallrikar, 2 mattallrikar, 6 djupa bordstallrikar, 3 asietter, ett avlångs upplägsningsfat med hänkel, 1 ovalt upplägsningsfat
Bruksslitage, krackelyr samt delvis missfärgade, mindre avslag kan förekomma
822619
2020-10-11