Arthur Percy Vinranka Gefle Porslinsfabrik

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARTHUR PERCY, "Vinranka", matservisdelar, porslin, Gefle Porslinsfabrik, dekor i flytande blått, bestående av: 6 djupa mattallrikar, 7 bordstallrikar, 2 mattallrikar, 6 djupa bordstallrikar, 3 asietter, ett avlångs upplägsningsfat med hänkel, 1 ovalt upplägsningsfat

Bruksslitage, krackelyr samt delvis missfärgade, mindre avslag kan förekomma

822619

2020-10-11