Bojan och ingefärskrus Kina
Klubbat för:
1 200 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
BOJAN, INGEFÄRSKRUS, 2 dlr., porslin, Kina, 1800- och 1900-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 17-22 cm
Kuntoraportti
Ingefärskruset med nagg och lagat lock, bojanen med nagg
822837
Päivämäärä:
2020-10-10