Torsten Jovinge

Torsten Jovinge
Torsten Jovinge
Torsten Jovinge
Torsten Jovinge
Torsten Jovinge
Torsten Jovinge

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TORSTEN JOVINGE (1898-1936): två kvinnor, akvarell på papper, signerad Jovinge, enligt uppgift från dottern Marika Jovinge är detta en illustration till DN, 1920-tal, motivmått ca 27x22,5 cm

Proveniens: Dottern Marika Jovinge

fläckar, ej examinerad ur ram

822838

2020-10-21