Torsten Jovinge skisser
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TORSTEN JOVINGE (1898-1936): skisser med varierande motiv, ca 55 st, merparten blyerts på papper, osignerade men flertalet intygade a tergo från Marika Jovinge
PROVENIENS:
Marika Jovinge (dotter till Torsten Jovinge)
slitage, vissa papper gulnade samt med kantskador
822841
2020-10-21